Link copied to your clipboard
Filter Timeline:
Pinned Items
  • Super User featured this event

    Zilele Cetatii Targoviste 2023

    Program complet „Zilele Cetății Târgoviște”

    04 – 07 septembrie
    Complexul Turistic de Natație
    18:00- 20:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

    08 septembrie
    Scuarul Primăriei
    10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblio...
    Program complet „Zilele Cetății Târgoviște”

    04 – 07 septembrie
    Complexul Turistic de Natație
    18:00- 20:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

    08 septembrie
    Scuarul Primăriei
    10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița
    11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște

    Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)
    11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

    Evenimente oficiale
    10:00 – 12:00 Participare la Sfânta Liturghie – Catedrala Mitropolitană din Târgoviște
    12:00 – 12:30 Procesiune Traseu: Mitropolia Târgoviște-Bulevardul Mircea cel Bătrân-Calea Domnească-Curtea Domnească
    12:30 Ședința festivă a Consiliului Local Municipal Târgoviște – Complexul Muzeal Curtea Domnească – Ruine

    Parcul Chindiei (Zona Ruine)
    10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari
    20:30 – 22:00 – Concert extraordinar susținut de HORIA BRENCIU & HB ORCHESTRA

    Teatrul Municipal Tony Bulandra
    17:00 – Concert ,,In memoriam Eduard Caudella”, eveniment conex desfășurat sub egida Festivalului Internațional ,,George Enescu”, 2023, susținut de Orchestra Simfonica de Tineret ,,Andante”, Dirijor: Tiberiu Dragoş Oprea, Solist vioara: Yasmina Elena Militaru, Solist violoncel: Octavian Lup (laureat al Concursului International ,,George Enescu”), Solist pian: Sarah-Alexandra Nidelcu, concert in cadrul Zilelor Cetății 2023, realizat în parteneriat cu Asociația SonoArt şi ARTEXIM – organizatorul Festivalului International ,,George Enescu”

    Cinema Independența
    11:00 – Film pentru copii – Clifford: marele câine roșu (intrarea gratuită pentru copii)

    Grădina Zoologică
    10:00 -14:00 – Tur organizat al copiilor în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

    Clubul Pensionarilor
    11:00 – 13:00 – Concurs de table – Concurenții: beneficiarii clubului

    Muzeul Casa Romanței
    18:00 – Concert ”Tinerețea Romanței” – realizat de artista Alina Mavrodin Vasiliu

    Complexul Turistic de Natație
    18:00- 19:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

    Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony
    09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”

    09 septembrie
    Scuarul Primăriei
    10:00 – 21:00 – Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița – moment festiv
    11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște

    Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)
    11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

    Parcul Chindiei (Zona Ruine)
    10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari
    10:00 – 13:00 – Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de teatru – ”Garoafele lui Trandafir”, concert afro cu trupa FOLI Jr., spectacol de dans al minorităților din municipiu, clovni și păpuși gigant
    19:30 –22:30 – Concert rock susținut de formațiile TROOPER și LOVEBITE

    Stadionul Eugen Popescu
    18:00 – 18:30 – Spectacol de percuție susținut de trupa Barbarossa
    18:30 – 19:15 – Show aviatic susținut de Aeroclubul României

    Cinema Independența
    11:00 – Premierea cuplurilor care împlinesc 50 de ani de căsătorie
    15:00 – Film pentru copii – Regele Leu (intrarea gratuită pentru copii)

    Grădina Zoologică
    11:00 -12:00 – Tur organizat al copiilor în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

    Clubul Pensionarilor
    11:00 – 13:00 – Concurs de rummy – Concurenții: beneficiarii clubului

    Complexul Turistic de Natație
    18:00- 19:30 – Campionatul de fotbal între cartiere – ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

    Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony
    09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”

    10 septembrie
    Scuarul Primăriei
    10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița
    11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște

    Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)
    11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

    Parcul Chindiei (Zona Ruine)
    10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari
    10:00 – 13:00 – Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de dans – susținut de Școala de dans Daniela Rotary, Școala de dans Dana Gym, spectacol de teatru ”Cei trei purceluși”- susținut de ateliere pictură pe față, clovni și păpuși gigant
    19:30 – 22:30 – Concert extraordinar susținut de artiștii LOREDANA, NICOLE CHERRY, DORIAN POPA
    22:30 – Show lasere și foc de artificii

    Cinema Independența
    11:00 – Film pentru copii – Clifford: marele câine roșu (intrarea gratuită pentru copii)

    Grădina Zoologică
    10:00 -14:00 – Tur organizat în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

    Clubul Pensionarilor
    11:00 – 13:00 – Concurs de gastronomie – Concurenții: beneficiarii clubului

    Complexul Turistic de Natație
    18:00 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’ – finale

    Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony
    09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”
    Mai mult
    7th Sep, 2023 12:00PM - 12th Sep, 2023 12:00PM
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
Activități recente
  • 0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • Super User a actualizat evenimentul în grupul ZILELE CETATII TARGOVISTE
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • Super User a actualizat evenimentul în grupul ZILELE CETATII TARGOVISTE
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • Și a fost aseară TROOPER,
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • 0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • 0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • Super User a actualizat evenimentul în grupul ZILELE CETATII TARGOVISTE
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • Super User a creat un nou eveniment în ZILELE CETATII TARGOVISTE

    Zilele Cetatii Targoviste 2023

    Program complet „Zilele Cetății Târgoviște”

    04 – 07 septembrie
    Complexul Turistic de Natație
    18:00- 20:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

    08 septembrie
    Scuarul Primăriei
    10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblio...
    Program complet „Zilele Cetății Târgoviște”

    04 – 07 septembrie
    Complexul Turistic de Natație
    18:00- 20:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

    08 septembrie
    Scuarul Primăriei
    10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița
    11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște

    Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)
    11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

    Evenimente oficiale
    10:00 – 12:00 Participare la Sfânta Liturghie – Catedrala Mitropolitană din Târgoviște
    12:00 – 12:30 Procesiune Traseu: Mitropolia Târgoviște-Bulevardul Mircea cel Bătrân-Calea Domnească-Curtea Domnească
    12:30 Ședința festivă a Consiliului Local Municipal Târgoviște – Complexul Muzeal Curtea Domnească – Ruine

    Parcul Chindiei (Zona Ruine)
    10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari
    20:30 – 22:00 – Concert extraordinar susținut de HORIA BRENCIU & HB ORCHESTRA

    Teatrul Municipal Tony Bulandra
    17:00 – Concert ,,In memoriam Eduard Caudella”, eveniment conex desfășurat sub egida Festivalului Internațional ,,George Enescu”, 2023, susținut de Orchestra Simfonica de Tineret ,,Andante”, Dirijor: Tiberiu Dragoş Oprea, Solist vioara: Yasmina Elena Militaru, Solist violoncel: Octavian Lup (laureat al Concursului International ,,George Enescu”), Solist pian: Sarah-Alexandra Nidelcu, concert in cadrul Zilelor Cetății 2023, realizat în parteneriat cu Asociația SonoArt şi ARTEXIM – organizatorul Festivalului International ,,George Enescu”

    Cinema Independența
    11:00 – Film pentru copii – Clifford: marele câine roșu (intrarea gratuită pentru copii)

    Grădina Zoologică
    10:00 -14:00 – Tur organizat al copiilor în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

    Clubul Pensionarilor
    11:00 – 13:00 – Concurs de table – Concurenții: beneficiarii clubului

    Muzeul Casa Romanței
    18:00 – Concert ”Tinerețea Romanței” – realizat de artista Alina Mavrodin Vasiliu

    Complexul Turistic de Natație
    18:00- 19:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

    Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony
    09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”

    09 septembrie
    Scuarul Primăriei
    10:00 – 21:00 – Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița – moment festiv
    11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște

    Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)
    11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

    Parcul Chindiei (Zona Ruine)
    10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari
    10:00 – 13:00 – Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de teatru – ”Garoafele lui Trandafir”, concert afro cu trupa FOLI Jr., spectacol de dans al minorităților din municipiu, clovni și păpuși gigant
    19:30 –22:30 – Concert rock susținut de formațiile TROOPER și LOVEBITE

    Stadionul Eugen Popescu
    18:00 – 18:30 – Spectacol de percuție susținut de trupa Barbarossa
    18:30 – 19:15 – Show aviatic susținut de Aeroclubul României

    Cinema Independența
    11:00 – Premierea cuplurilor care împlinesc 50 de ani de căsătorie
    15:00 – Film pentru copii – Regele Leu (intrarea gratuită pentru copii)

    Grădina Zoologică
    11:00 -12:00 – Tur organizat al copiilor în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

    Clubul Pensionarilor
    11:00 – 13:00 – Concurs de rummy – Concurenții: beneficiarii clubului

    Complexul Turistic de Natație
    18:00- 19:30 – Campionatul de fotbal între cartiere – ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

    Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony
    09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”

    10 septembrie
    Scuarul Primăriei
    10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița
    11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște

    Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)
    11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

    Parcul Chindiei (Zona Ruine)
    10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari
    10:00 – 13:00 – Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de dans – susținut de Școala de dans Daniela Rotary, Școala de dans Dana Gym, spectacol de teatru ”Cei trei purceluși”- susținut de ateliere pictură pe față, clovni și păpuși gigant
    19:30 – 22:30 – Concert extraordinar susținut de artiștii LOREDANA, NICOLE CHERRY, DORIAN POPA
    22:30 – Show lasere și foc de artificii

    Cinema Independența
    11:00 – Film pentru copii – Clifford: marele câine roșu (intrarea gratuită pentru copii)

    Grădina Zoologică
    10:00 -14:00 – Tur organizat în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

    Clubul Pensionarilor
    11:00 – 13:00 – Concurs de gastronomie – Concurenții: beneficiarii clubului

    Complexul Turistic de Natație
    18:00 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’ – finale

    Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony
    09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”
    Mai mult
    7th Sep, 2023 12:00PM - 12th Sep, 2023 12:00PM
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
Încă nu există activități aici
Unable to load tooltip content.

Alte Evenimente recomandate de membrii comunităţii

13
Ian
Popcorn
  1.   Filme si Teatru
  2.   2
Cron Job Starts