5. Bunurile cu regim special

Motivele care stau la baza politicii: Pentru a încuraja siguranța și conformarea cu restricțiile legale obișnuite, interzicem încercările persoanelor, producătorilor și distribuitorilor de a achiziționa, a vinde sau a face schimb de substanțe controlate non-medicale, medicamente și marijuana. De asemenea, interzicem achiziționarea, vânzarea, cedarea, schimbul și transferul armelor de foc, inclusiv a componentelor sau muniției pentru arme de foc, între persoane private pe Targoviste.Ro. Unele dintre aceste articole este posibil să nu fie reglementate în toate țările. Cu toate acestea, dat fiind caracterul fără granițe al comunității noastre, încercăm să aplicăm politicile noastre într-un mod cât mai uniform. Magazinele și retailerii online de arme de foc își pot promova articolele folosind serviciile noastre, atât timp cât acești retaileri respectă toate legile și reglementările în vigoare. Permitem discuțiile despre vânzări de arme de foc și componente pentru arme de foc din magazine sau de la retaileri online, precum și sprijinirea unor modificări în reglementări privind armele de foc. Bunurile cu regim special care nu sunt interzise de Standardele comunității noastre pot intra sub incidența Politicilor noastre pentru comerț, care sunt mai stricte. NU POSTAŢI: Conținut care se referă la substanțe controlate non-medicale (altele decât alcoolul și tutunul) și care: Coordonează sau încurajează alte persoane să vândă astfel de substanțe Descrie, își asumă sau promovează vânzarea de astfel de substanțe de către autorul postării sau de către asociați ai acestuia Promovează, încurajează, coordonează sau furnizează instrucțiuni pentru utilizarea unor astfel de substanțe Recunoaște, în scris sau verbal, uzul personal al substanțelor controlate non-medicale, cu excepția cazului în care este postat în context de recuperare Conținut care descrie vânzarea sau tentativa de a cumpăra marijuana și medicamente. Aici este inclus și conținutul care: Menționează sau descrie marijuana sau medicamente Încearcă să vândă sau să facă schimb, acțiuni prin care înțelegem oricare dintre acțiunile următoare: Menționarea explicită a faptului că produsul este destinat vânzării sau schimbului sau livrării Încurajarea audienței să cumpere articolul Prezentarea prețului Încurajarea stabilirii contactului în legătură cu produsul, fie prin solicitarea explicită de stabilire a contactului, fie prin Includerea oricărui tip de informații de contact Încercarea de a solicita produsul, definită astfel: Declararea interesului pentru achiziționarea produsului sau Întrebarea dacă cineva are bunul respectiv spre vânzare/schimb Aceste restricții se aplică și pentru elementele individuale de conținut și pentru Paginile și grupurile care sunt dedicate în principal vânzării de marijuana sau medicamente. Conținut care încearcă să vândă, să cedeze, să schimbe sau să transfere arme de foc, componente ale armelor de foc, muniție sau explozibili între persoane private Aici este inclus și conținutul care: Menționează sau descrie arme de foc, componente ale armelor de foc, muniție sau explozibili și un produs care nu are legătura cu armele de foc și Încearcă să vândă sau să transfere oricare dintre articolele următoare, cu excepția cazurilor în care conținutul este postat de către o entitate care reprezintă un magazin fizic, un site web legitim sau o marcă legitimă: Menționarea explicită a faptului că produsul este destinat vânzării sau schimbului sau livrării Încurajarea audienței să cumpere articolul Prezentarea prețului sau menționarea faptului că produsul este gratuit Încurajarea stabilirii contactului în legătură cu produsul, fie prin Solicitarea explicită de a fi contactat(ă) Includerea oricărui tip de informații de contact Încercarea de a solicita un articol care este de vânzare, definită astfel: Declararea interesului în cumpărarea bunului sau Solicitarea de informații cu privire la alte persoane care ar putea avea bunul respectiv spre vânzare/schimb Conținutul care încearcă să vândă, să ofere, să facă schimb, să transfere, să promoveze sau să furnizeze în alt mod acces la instrucțiunile pentru imprimarea 3D sau fabricarea asistată de computer a armelor de foc sau a componentelor armelor de foc. Pentru următorul conținut, restricționăm vizibilitatea la adulți care au împlinit vârsta de 21 de ani: Conținut postat de un magazin fizic, de un site web legitim sau de o marcă legitimă care coordonează sau promovează vânzarea sau transferul armelor de foc, componentelor de arme de foc, muniției sau explozibililor. Aici este inclus și conținutul care: Menționează în mod explicit faptul că produsul este de vânzare sau transferabil și Solicită utilizatorilor să cumpere produsul sau Prezintă prețul sau menționează că produsul este gratuit sau Încurajează stabilirea contactului în legătură cu produsul, fie prin solicitarea explicită de stabilire a contactului, fie prin includerea oricărui tip de informații de contact

Cron Job Starts